ThinkPad P16s – bardzo duża moc do szczególnych zastosowań

Ekran 16 cali i bardzo duża moc, są to cechy, które gwarantują komfort pracy. Duży ekran ułatwia pracę. Mega wydajność pozwala radzić sobie z najbardziej rozbudowanymi programami. Kto potrzebuje aż tak wiele? Są takie grupy. Warto poznać najważniejsze cechy ThinkPad P16s.

Stacja robocza Lenovo – więcej niż laptop

Sprzęt ma formę laptopa. Jest to jednak urządzenie, którego moc przewyższa to, czego wymaga się od notebooków biznesowych. Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 to stacja robocza (https://www.kuzniewski.pl/k5412,laptopy-lenovo-ibm-thinkpad-thinkpad-p-thinkpad-p16s-gen-1.html). Można pracować na tym sprzęcie, gdziekolwiek się jest. Radzi sobie z najtrudniejszymi zadaniami. Konkretne możliwości zależą od wybranej konfiguracji.

Lenovo ThinkPad P16s – najważniejsze informacje

Stacja robocza ThinkPad P16s ma ekran 16 cali. W niektórych urządzeniach jest to ekran dotykowy. Do wyboru są rozdzielczości 1920×1200 i 2560×1600. Można wybrać jeden z najnowocześniejszych procesorów Intel Core albo równie nowoczesne AMD Ryzen. To, czym dysponują urządzenia Lenovo ThinkPad P16s Gen 1, to:

  • Intel Core i5,
  • Intel Core i7,
  • AMD Ryzen 5,
  • AMD Ryzen 7.

Urządzenia mają dedykowaną grafikę. Można też znaleźć takie, gdzie jest zintegrowana. Nie każdy potrzebuje dedykowanej. Pamięć RAM 16 GB lub 32 GB można zwiększyć. Typ pamięci to DDR4, jest też do wyboru LPDDR5. Jest dużo miejsca na dane. Urządzenie sprosta różnym zadaniom. Procesor 12-rdzeniowy i 40 GB RAM czy nawet 48 GB RAM – to bardzo dużo.

Komu przyda się stacja robocza ThinkPad?

Mocne konfiguracje oznaczają, że jest to sprzęt dla specjalistów. Takie urządzenia potrzebne są np. architektom, grafikom. Charakteryzować się muszą bardzo dużą mocą obliczeniową i mocną kartą graficzną. Laptopy z grupy Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 spodobają się także biznesmenom, którzy potrzebują solidnego sprzętu do pracy. Jest to, co ważne w ich pracy: wydajny sprzęt, bardzo wysokie standardy bezpieczeństwa, wygodna w użyciu klawiatura. Docenią go osoby pracujące online oraz studenci. Wysoka mobilność urządzenia to cecha, która spodoba się komuś, kto musi pracować poza siedzibą firmy czy w podróży. Ceny i konfiguracje są różne, więc każda osoba z tych grup znajdzie stację roboczą dla siebie.

Urządzenia Lenovo ThinkPad P16s jest to sprzęt do specjalnych zastosowań, wymagających bardzo dużej mocy. Osoby, którym takie urządzenia są potrzebne, muszą zwrócić uwagę na idealne dopasowanie parametrów urządzenia. Karta graficzna, pamięć RAM, procesor – to wszystko musi być dla nich takie, jak tego potrzebują. Jednak docelowi odbiorcy sprzętu to grupa szersza niż specjaliści różnych branż.

You Might Also Like