Test i recenzja Microsoft Surface Laptop Studio

Firma Microsoft stworzyła zupełnie nowy mechanizm zawiasów dla Microsoft Surface Laptop Studio

Microsoft Surface Laptop Studio – kuzniewski.pl posiada obrotowy ekran, który wygląda ciekawie, ale czterordzeniowy procesor Intel Tiger Lake. To dobry sprzęt komputerowy do pracy, z nieco większą liczbą funkcji niż posiadają podobne laptopy w tej kategorii.

Funkcje Microsoft Surface Laptop Studio

Firma Microsoft stworzyła zupełnie nowy mechanizm zawiasów dla Microsoft Surface Laptop StudioFirma Microsoft stworzyła zupełnie nowy mechanizm zawiasów dla Microsoft Surface Laptop Studio. W normalnej pozycji urządzenie wygląda jak zwykły laptop, ale jego pokrywa została zaprojektowana tak, aby ekran mógł się obracać. Oczekuje się, że laptop będzie używany w trzech pozycjach: standardowej, w trybie prezentacji (ekran jest przesunięty do przodu i zachodzi na klawiaturę) oraz w trybie tabletu, gdy ekran jest całkowicie rozłożony. W położeniu pośrednim (tryb prezentacji) ekran jest utrzymywany w miejscu przez magnesy.

W trybie prezentacji na tablecie Surface można wygodnie oglądać filmy lub grać w gry z podłączonym gamepadem. Sterowanie systemem za pomocą ekranu dotykowego i rysika w tej pozycji jest również możliwe, ale brak dostępu do klawiszy funkcyjnych zmniejsza użyteczność.

Budowa Microsoft Surface Laptop Studio

Mechanizm zawiasów jest mocny i wytrzymały, dobrze utrzymuje ekran w każdej pozycji i zapobiega jego chybotaniu. Jednak ze względu na jego złożoność i obecność w nim króćców, jego trwałość jest wątpliwa. Microsoft twierdzi, że króćce mogą zginać się o 180 stopni, więc nie są narażone na złamanie. Tylny spód okładki pokryty jest miłym w dotyku materiałem. 

Główna część korpusu ma również nietypową budowę, jakby składała się z dwóch części, z których górna jest szersza. Taka konstrukcja wygląda bardzo nietypowo, ponieważ zazwyczaj producenci łagodnie zmniejszają grubość obudowy bliżej przodu, ale tutaj to przejście jest bardzo ostre, a nawet uwypuklone. Dzięki tak nietypowej konstrukcji laptop Surface Laptop Studio można łatwo podnieść z biurka, ale ogólna stylistyka z pewnością nie spodoba się każdemu (jak to zwykle bywa). Ramka ekranu jest dość szeroka jak na standardy nowoczesnych laptopów, zajmuje 84% powierzchni obudowy.

Wyposażenie Microsoft Surface Laptop Studio

Microsoft wyposażył swój produkt w charakterystyczne złącze Surface Connect. Nie można tego nazwać wygodnym: podłączanie jest wygodniejsze niż w poprzednich modelach ze względu na wystającą górną część obudowy, ale w jednej z dwóch pozycji kabel zachodzi na gniazdo audio. Ponadto notebook ma dwa porty Thunderbolt 4, przez które można podłączyć wiele różnych urządzeń peryferyjnych, w tym stacje dokujące. Surface Laptop Studio nie ma innych portów ani czytnika kart.

You Might Also Like