Podstawowe różnice między notebookiem biznesowym a konsumenckim

Notebook biznesowy odróżnia się od zwykłego laptopa przede wszystkim większą wytrzymałością, a tym samym niepodatnością na zarysowania, pęknięcia i otarcia

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje na zakup notebooka biznesowego. Jest on co prawda droższy od standardowego laptopa konsumenckiego, ale jednocześnie znacznie bardziej wydajny, łatwiejszy w przenoszeniu i ponadprzeciętnie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie nadaje się do eksploatacji zarówno w domu, jak i w przestrzeni biurowej, kawiarni czy nawet pociągu.

Solidna obudowa stanowi istotną przewagę

Notebook biznesowy odróżnia się od zwykłego laptopa przede wszystkim większą wytrzymałością, a tym samym niepodatnością na zarysowania, pęknięcia i otarcia

Notebook biznesowy odróżnia się od zwykłego laptopa przede wszystkim większą wytrzymałością, a tym samym niepodatnością na zarysowania, pęknięcia i otarcia. Wynika to z zastosowania w konstrukcji niezwykle trwałych materiałów, takich jak choćby włókno węglowe, stopy magnezu, wysokiej jakości kompozyty czy aluminium. Próżno szukać w omawianym sprzęcie jakichkolwiek elementów z taniego, tandetnego plastiku. Jeśli zatem przypadkowo upadnie na ziemię, to prawdopodobnie nie spowoduje to żadnych znaczących szkód. Na uwagę zasługuje również fakt, że w notebookach biznesowych obudowa jest zaskakująco smukła i lekka, co przekłada się bezpośrednio na ich optymalną mobilność. Powyższe kryteria doskonale spełnia ceniony wśród przedsiębiorców i użytkowników prywatnych model Dell Latitude 5420, który na dodatek charakteryzuje się wyjątkowo eleganckim designem (więcej: https://www.kuzniewski.pl/k5089,laptopy-dell-latitude-latitude-5420.html).

Znakomity obraz i sprawne podzespoły

Standardowy notebook biznesowy posiada matową matrycę wykonaną w technologii IPS. Skutecznie odbija ona nieprzyjemne refleksy świetlne, a przy okazji gwarantuje wyświetlanie ostrego obrazu o szerokich kątach widzenia i nasyconych kolorach. Takie rozwiązanie sprzyja oglądaniu filmów i seriali czy korzystaniu z programów graficznych. Dla porównania w marketowym laptopie znajduje się zazwyczaj kiepska matryca TN. Kolejnym kluczowym wyróżnikiem są wydajne podzespoły wpływające na komfort obsługi. Mowa tutaj zwłaszcza o kilkurdzeniowym procesorze, dedykowanej karcie graficznej, szybkim dysku SSD, pojemnej pamięci RAM i długo trzymającej baterii. Jak by tego było mało, konstrukcja biznesowa – taka jak np. wspomniany już model Dell Latitude 5420 – oferuje zabezpieczenia w postaci czytnika linii papilarnych, szyfratora danych TPM i czujników przeciążeniowych.

You Might Also Like