Jaki laptop serii Lenovo wybrać?

Mimo szerokiej gamy laptopów może się zdarzyć, że potrzebny jest sprzęt do wszystkiego

Większość firm zajmujących się produkcją laptopów posiada w swojej ofercie serie dostosowane do każdego typu klientów. Od sprzętów, które charakteryzują się działaniem przez wiele godzin, po takie mogące zastąpić drogie komputery stacjonarne. Mimo że podświadomie wiesz, jaki laptop jest idealny dla Ciebie, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Serie Laptopów marki Lenovo

Mimo szerokiej gamy laptopów może się zdarzyć, że potrzebny jest sprzęt do wszystkiegoMając na uwadze zakup laptopa, jednymi z najbardziej charakterystycznych serii pozostają biznesowe, których reprezentantem jest np. Lenovo ThinkBook 13s G3 oraz gamingowe typu Legion 5. Jednak nie są to wszystkie kategorie produktów tej firmy. W skrócie można podzielić je na:

  • Biznesowe — ThinkPad i ThinkBook
  • Budżetowe — Ideapad
  • 2w1 – Yoga
  • Gamingowe — Legion.

Jakiej serii laptop będzie idealny dla Ciebie?

By dokonać odpowiedniego wyboru, trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Jaki budżet posiadamy na laptopa? Warto zacząć od tego pytania, mimo że każda seria ma swoje droższe i tańsze modele. Oprócz kategorii są one też oznaczane typem, a przy znajomości kwoty inwestycji jesteśmy w stanie wyeliminować wiele z nich. W jakim miejscu najczęściej będzie używany komputer? Jeśli odpowiedź brzmi: w podróży, poza domem lub w kawiarniach. Czyli wszędzie tam, gdzie ciężko o zasilanie elektryczne. Trzeba rozglądać się za lekkimi laptopami biznesowymi typu ThinkBook 13s G3 lub jakąś pozycją serii ThinkPad. Kiedy mamy stały dostęp do zasilania i potrzebna jest wielka moc urządzenia, najlepsze będą te z serii Legion. Jakie zadania będziemy wykonywać na laptopie? Przy kreatywnej produkcji np. grafiki, dobrym wyborem będzie Yoga z ekranem dotykowym. Z kolei do obróbki wideo i grania najlepiej sprawdzi się ThinkPad i seria Legion.

Mimo szerokiej gamy laptopów może się zdarzyć, że potrzebny jest sprzęt do wszystkiego. Czyli spełniający każdą potrzebę: mobilny — działający długo na baterii, dużej mocy i mający ekran dotykowy. Lenovo zapewnia i takie rozwiązania niestety jest to opcja wymagająca dużego budżetu. Wybór najprawdopodobniej padnie na ThinkPada serii P. Świetną alternatywą realizującą niektóre z tych warunki pozostaje ThinkBook 13s G3. Przy mniejszej zasobności portfela lepiej wybrać, laptop serii Ideapad. Dzięki tak szerokiemu przekroju produktów i świadomości naszych potrzeb możemy stać się posiadaczem laptopa idealnego dla siebie.

 

 

You Might Also Like